streslab

Nasz zespół

Wykształcenie i praca

Doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Pracuje jako psychoterapeutka, jest w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT w Warszawie. Skończyła psychologię na Uniwersytecie Łódzkim.

Zainteresowania naukowe

Interesuje się zastosowaniem nowych technologii w procesie psychoterapii, w szczególności internetowymi interwencjami psychologicznymi wykorzystującymi techniki terapii poznawczo-behawioralnej. Zajmuje się projektowaniem oddziaływań terapeutycznych wspomaganych interwencjami online oraz interwencji mających charakter prewencyjny (tzw. Low Intensity CBT Interventions). W ramach pracy doktorskiej stara się lepiej zrozumieć zjawisko prokrastynacji, a także znaleźć skuteczne metody oddziaływań, pomagające w radzeniu sobie z tendencją do odwlekania działań.

Osiągnięcia zawodowe

Bierze udział w projekcie „Wpływ wsparcia społecznego i przekonań o własnej skuteczności na adaptację w kontekście stresu w pracy i wtórnej ekspozycji na traumę”. Pomaga również przy realizacji projektu E-COMPARED Współpracowała z amerykańskim Fordham University w badaniach dotyczących wsparcia społecznego i różnic kulturowych związanych z tym zasobem. Otrzymała grant SWPS na własny projekt badawczy „Opracowanie i walidacja Wieloaspektowego Kwestionariusza Wzrostu Potraumatycznego”.

martyna.kowalska@swps.edu.pl

 

Powrót do góry