streslab

REKRUTACJA TERAPEUTÓW W PROJEKCIE E-COMPARED ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

Dla terapeutów

Zapraszamy do udziału w projekcie E-COMPARED wszystkich terapeutów zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami w leczeniu depresji.
Projekt E-COMPARED dotyczy leczenia depresji i łączy wiedzę psychologiczną z platformą internetową i aplikacją mobilną. Terapia z wykorzystaniem internetu odpowiada na problemy związane z brakiem dostępności pomocy dla osób potrzebujących leczenia. Pełny opis projektu można znaleźć TUTAJ

Jakie są warunki udziału w projekcie?

Jedynym warunkiem, jaki koniecznie trzeba spełnić, to posiadanie certyfikatu psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego lub bycie w trakcie szkolenia z terapii poznawczo-behawioralnej. Dla wszystkich uczestników, którzy pozytywnie przejdą rekrutację, przygotowaliśmy jednodniowe szkolenie. Dzięki temu w projekcie będą mogły wziąć udział również osoby niezaznajomione z tematyką psychoterapii z wykorzystaniem internetu.

Projekt ma nam pomóc przekonać terapeutów, że:

  • przy doborze stosowanych metod terapeutycznych warto sprawdzać ich skuteczność, przeglądając wyniki badań naukowych, dostępnych w czasopismach naukowych, jak i na naszej stronie WWW
  • w procesie terapeutycznym warto sięgnąć po formę leczenia depresji przez internet
  • wykorzystywanie terapii z wykorzystaniem internetu (ang. blended treatment) jest efektywne

Na czym polega udział w projekcie?

Współpraca z nami w ramach projektu będzie polegała na prowadzeniu terapii poznawczo-behawioralnej w dwóch grupach pacjentów. Jedna z nich będzie objęta klasyczną terapią poznawczo-behawioralną, a druga terapią z wykorzystaniem internetu – spotkania w gabinecie będą wzbogacone wykorzystaniem platformy internetowej i aplikacji.

Jak zgłosić swój udział w projekcie

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w międzynarodowym projekcie naukowym i realną możliwością kształtowania rekomendacji dla organów Unii Europejskiej, wyślij swoje zgłoszenie na adres ecompared@swps.edu.pl. E-mail powinien być zatytułowany „Rekrutacja terapeutów”, a w załączonym CV należy wskazać miejsca, gdzie będą przyjmowani pacjenci.

Powrót do góry