streslab

REKRUTACJA PACJENTÓW W PROJEKCIE E-COMPARED ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

Dla pacjentów

Zapraszamy do udziału w projekcie E-COMPARED wszystkie pełnoletnie osoby, które podejrzewają, że mogą cierpieć na depresję. Jeśli jesteś zdecydowany na podjęcie terapii, tylko kilka kroków dzieli cię od uczestnictwa w naszym programie.

Projekt E-COMPARED dotyczy leczenia depresji i łączy wiedzę psychologiczną z platformą internetową i aplikacją mobilną. Terapia z wykorzystaniem internetu odpowiada na problemy związane z brakiem dostępności pomocy dla osób potrzebujących leczenia.

Na czym polega uczestnictwo w projekcie E-COMPARED?

Jeżeli szukasz profesjonalnej pomocy i chcesz zainwestować w indywidualną terapię, wybierz gabinet biorący udział w projekcie E-COMPARED. W programie biorą udział wyłącznie wyselekcjonowani specjaliści. Uczestnicy zostaną podzieleni losowo na dwie grupy. Jedna przejdzie klasyczną terapię poznawczo-behawioralną, druga – tę samą terapię, ale dodatkowo z wykorzystaniem internetu.

Dla pacjentów z drugiej grupy przygotowano stronę internetową i aplikację mobilną. Strona zawiera ćwiczenia wspierające radzenie sobie z depresją, a aplikacja pozwala obserwować zmiany nastroju. To doskonałe uzupełnienie dla regularnych spotkań w gabinecie specjalisty.

Jak się zgłosić

Poniżej znajdziesz listę gabinetów, w których pracują psychoterapeuci zaangażowani w projekt E-COMPARED. Osoby zainteresowane udziałem w badaniu jako pacjenci proszone są o bezpośredni kontakt z poszczególnymi ośrodkami. Przypominamy, że pacjenci ponoszą normalne koszty uczestnictwa w terapii, uzgodnione indywidualnie z psychoterapeutą.

LISTĘ GABINETÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W PROJEKCIE E-COMPARED ZNAJDZIESZ TUTAJ

Dlaczego warto dołączyć do projektu E-COMPARED?

Choć nie wszyscy pacjenci będą mogli przetestować terapię z wykorzystaniem internetu (wynika to z procedury badawczej), to każdy uczestnik otrzyma fachową pomoc. Osoby, które będą prowadzić terapię w ramach projektu, to specjaliści wybrani z całej Polski. Dbamy także o to, aby w trakcie realizacji programu każdy terapeuta miał dostęp do superwizji i przeszedł dodatkowe szkolenie.

Terapia z wykorzystaniem internetu jest odpowiedzią na problemy związane z dostępnością pomocy psychologicznej dla osób potrzebujących leczenia. Biorąc udział w projekcie możesz pomóc nie tylko sobie, ale także innym.

Powrót do góry