streslab

Forum Przeciw Depresji

telefon

Z przyjemnością informujemy, że jako StresLab nawiązaliśmy współpracę z Forum Przeciw Depresji – edukacyjną kampanią organizowaną od 2007 roku przez firmę Servier Polska, która m.in. udziela pomocy i wsparcia osobom zmagającym się z problemem depresji. Kampania działa przy wsparciu merytorycznym Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. 

W ramach kampanii Forum Przeciw Depresji podejmowany jest szereg działań. Jednym z nich jest Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji, czynny w każdą środę i czwartek między godziną 17.00 a 19.00. Chociaż rozmowa telefoniczna nie zastąpi wizyty u specjalisty, to daje ona osobom, które podejrzewają u siebie lub bliskiej osoby depresję możliwość kontaktu z psychiatrą.

Więcej na temat innych działań Forum Przeciw Depresji można znaleźć na stronie internetowej kampanii. Na stronie tej można znaleźć zakładkę Gdzie szukać pomocy?, gdzie znajduje się m.in. Mapa Punktów Pomocy (ogólnopolska baza kontaktów) oraz Ważne Telefony Antydepresyjne (numery telefonów oraz infolinie, pod którymi osoby z depresją mogą uzyskać pomoc).

W ramach kampanii działa także forum, gdzie można uzyskać odpowiedzi na pytania czy informacje związane z depresją od dyżurującego lekarza specjalisty. Kampania prowadzi również swój fanpage na Facebooku, dzięki któremu można dowiedzieć się nie tylko o aktualnościach dotyczących Forum Przeciw Depresji, ale także o ciekawych artykułach i doniesieniach naukowych związanych z depresją.

Powrót do góry