streslab

Depresja – infografika

Zgodnie z przewidywaniami Światowej Organizacji Zdrowia do 2020 roku to depresja ma być jednym z najpowszechniej występujących zaburzeń psychicznych i jednocześnie jedną z najpoważniejszych chorób na świecie. Więcej o depresji można znaleźć na infografice autorstwa Magdaleny Tylko, psychoteraputki współpracującej z nami w projekcie E-COMPARED.

Czytaj dalej

Forum Przeciw Depresji

telefon

Z przyjemnością informujemy, że jako StresLab nawiązaliśmy współpracę z Forum Przeciw Depresji – edukacyjną kampanią organizowaną od 2007 roku przez firmę Servier Polska, która m.in. udziela pomocy i wsparcia osobom zmagającym się z problemem depresji. Kampania działa przy wsparciu merytorycznym Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. 

Czytaj dalej

Aplikacja na smartfona pomoże w walce z depresją?

 

zbiorcza grafika

Polacy pokochali samodiagnozowanie się. Lubią sprawdzać samodzielnie w domu, co im dolega. Pomaga im w tym internet i aplikacje mobilne. Czy w taki sposób można też zbadać swoje zdrowie psychiczne? 

Czytaj dalej

Czy psycholog ma chrapkę na apkę? Aplikacje mobilne w pracy psychologa

Baner Psyche
Zespół badaczy StresLab z Uniwersytetu SWPS opowie o tym, jak aplikacje mobilne są wykorzystywane w psychologii. Zaprezentowane zostaną przykłady zastosowań aplikacji mobilnych w terapii i psychoedukacji oraz wyniki badań dotyczące ich wykorzystania. Po prezentacji zapraszamy do dyskusji i dzielenia się doświadczeniami na temat wykorzystywania aplikacji mobilnych w psychologii.

Czytaj dalej

Osoby z depresją mogą skorzystać z dotychczas niedostępnej w Polsce terapii

Jeśli chorujesz na depresję i szukasz skutecznej terapii, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Naukowcy z Uniwersytetu SWPS chcą wdrożyć w Polsce terapię depresji z wykorzystaniem internetu. Szukają osób, które chciałyby uczestniczyć w projekcie badawczym i pomóc sprawdzić efektywność tego rozwiązania w Polsce. Uczestnicy badania skorzystają z pomocy wyszkolonych terapeutów. Zapisy prowadzone są w gabinetach zlokalizowanych w blisko 20 miastach i miejscowościach Polski.
Czytaj dalej

Badacze e-zdrowia spotkali się w Warszawie

ESRII

 

Nowoczesne technologie wspierają leczenie depresji, walkę ze stresem czy schizofrenią. Specjaliści i pacjenci za granicą coraz częściej doceniają możliwości, jakie stwarza e-zdrowie (E-Health), także w obszarze zdrowia psychicznego. Jednak w Polsce to temat wciąż mało znany. O wykorzystaniu nowych technologii do poprawy zdrowia i samopoczucia rozmawiali w Warszawie w dniach 17-18 września naukowcy i praktycy z całego świata.
Czytaj dalej

Powrót do góry